Kúpele Trenčianske Teplice
 

Kontakt

Kúpele Trenčianske Teplice a.s.
T.G.Masaryka 21, 914 51 Trenčianske Teplice
GPS súradnice: 48.90895,18.1718
 

Rezervácie pobytov a informácie o pobytoch

Liečebné a wellness pobyty pre samoplatcov: Liečebné pobyty hradené cez poisťovňu:
Pevná linka: 02 21 02 57 57 Tel. IS A: 032 651 47 92
Tel. IS B: 032 651 47 91

Ponuka akciových pobytov v Kúpeľoch Trenčianske Teplice

Trenčianske kúpele sa zaraďujú medzi najstaršie a najnavštevovanejšie kúpele na území Slovenska. Nachádzajú sa na západnom Slovensku, v malebnom prostredí  Strážovských vrchov, v nadmorskej výške 272 m.n.m, v meste s rovnakým názvom Trenčianske Teplice. Trenčianske Teplice patria medzi mestá, ktoré si ponechali ráz kúpeľného mesta a vďaka ich zaujímavej a výnimočnej polohe uprostred prírody sa nazývajú aj „perla Karpát“.

Liečebná starostlivosť v kúpeľoch má dlhoročnú tradíciu (prvá písomná zmienka o kúpeľoch je z roku 1247) a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody a širokej palete liečebných metód a procedúr z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie. Kúpele a ich minerálne pramene majú dokazateľné liečivé účinky na

pohybové ústrojenstvo
- stavy po operáciách a úrazoch
- chronické reumatické ochorenia
- niektoré civilizačné choroby
- choroby z povolania
- liečbu psoriázy či sklerózy multiplex

Súčasťou kúpeľov je aj kúpeľný dom Sina s kúpeľom Haman, vybudovanom v orientálnom štýle, sanatórium Esplanáde i hudobný pavilón. Kúpele Hammam v minulosti slúžili ako vaňový kúpeľ pre bohatú šľachtu a finančných magnátov. V súčasnostin hostia využívajú ako odpočiváreň a miesto podávania masáží. Príjemné prostredie, krása a exotickosť interiéru nabijú vyčerpaný organizmus novou energiou a znásobia pozitívne účinky unikátnych liečebných prameňov. Pre všetkých milovníkov wellness je k dispozícii aj nové wellness-medicínske centrum WellMed s moderným bazénovým a saunovým svetom (relaxačný bazén, parné a suché sauny, tematické odpočivárne, tepidárium, zážitkové sprchy, vírivky a ponuka masáží) na ploche až 1000 m².

Krásny park ke vhodný na prechádzky, či bicyklovanie a v lete poteší pravá kúpeľná atmosféra s množstvom koncertov v kúpeľnej dvorane. A samozrejme nechýba ani bohaté kultúrne a voľnočasové vyžitia (Literárna jar, Hudobné leto, Divadelná jeseň a Plesová zima).

Do portfólia zmodernizovaných kúpeľov patrí niekoľko liečebných domov (Pax, Krym, Slovakia, Atlantis, Viktória, Eskulap, Esplanade Pramenný dvor) a celková kapacita ubytovania je viac ako 1000 lôžok. Všetky liečebné budovy sa nachádzajú v centre mesta, na procedúry sa dochádza maximálne do 300 m.

Kúpele Trenčianske Teplice vďaka dobrým klimatickým podmienkam sú ideálnym miestom na oddych, rekreáciu a regeneráciu tak pre chorých ako aj zdravých jedincov. Nádherná okolitá príroda a liečivé účinky termálnych prameňov vytvárajú z Trenčianskych Teplíc jedno z najvyhľadávanejších kúpeľných stredísk na Slovensku.


Kúpele Trenčianske Teplice kúpeľný dom Krym

 

Kúpele Trenčianske Teplice na mape