Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice ležia na úpätí Štiavnických vrchov v nadmorskej výske 400m, v prekrásnej idylickej doline, cez ktorú preteká potok Teplá a sú zo všetkých strán obklopené bohatými ihličnatými a listnatými lesmi. Čarokrásne údolie leží medzi Hliníkom nad Hronom a obcou Podhorie pri Banskej Štiavnici.

Priemerná ročná teplota 7 °C je pre návštevníkov príjemná a aj zimné obdobie je tu mierne.
Členitý horský terén okolia kúpeľov poskytuje tiež vynikajúce podmienky pre aktívny rekreačný pobyt ako zdravotné vychádzky, horské túry i trasy pre cykloturistiku. V letnom období je k dispozícii kúpalisko s termálnou vodou. V zime okolité vrchy ponúkajú možnosť lyžovania.

V súčasnosti v Sklených Tepliciach vyviera 14 prameňov. Využívajú sa aj umelé hĺbkové vrty a studne až do hĺbky 1600 m. Sú to najvýznamnejšie pramene vulkanického pásma. Chemickým zložením patria k prírodným slabo mineralizovaným, síranovým, vápenato – horečnatým, horúcim, hypotonickým vodám. Teplota prameňov je od 37 °C do 52 °C.
Na tvorbe termálnych vôd sa podieľajú sedimentárne horniny druhohôr a vulkanické horniny tzv. Štiavnického ostrova. Pochádzajú z pozdĺžnych dolomiticko - vápencových vrstiev. Ich infiltračné územie je neďaleko od miest výverov. Všetky pramene majú príbuznú chemickú skladbu a fyzikálne vlastnosti. Okrem termálnych prameňov tu vyvierajú i teplice s menším obsahom minerálií. Fyzikálno – chemické vlastnosti termálnych vôd predurčili kúpele v Sklených Tepliciach na liečbu najmä pacientov s:
- nervovými chorobami
- chorobami pohybového aparátu

Goetheho kúpeľný dom Kúpele Sklené Teplice

Kontakt

Liečebné termálne kúpele, a.s.
966 03 Sklené Teplice, Slovenská republika
GPS súradnice: 48.527108,18.865825

Rezervácie pobytov a informácie o pobytoch

Liečebné a wellness pobyty pre samoplatcov: Liečebné pobyty hradené cez poisťovňu:
Pevná linka: 02 21 02 57 57 Tel.: 045 677 10 61

Ponuka akciových pobytov v Kúpeľoch Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice na mape